DĚTSKÝ KARNEVAL


Na začátku března jsme se s dětmi vypravili na pro nás první a asi i poslední letošní dětský karneval. Závěr února byl ve znamení nemoci, proto jsem byla moc ráda, že jsme se úspěšně vyléčili a mohli se zúčastnit. Na akcích, které pořádá Český svaz žen Kostelní Radouň, je totiž vidět, že jsou připravované s nadšením. A to mě prostě baví.

Letošní karneval se podle mě vážně povedl. Děti se vyřádily při tanci i v rámci přichystaných soutěží. Kromě klasické židličkované, se masky strefovaly míčky do naleštěných popelnic, přitahovaly si krabicová autíčka s odměnou a bavily se pozorováním rodičů, pro které byla také připravena hra se židlemi, ale v trochu náročnější podobě. Rodiče, prarodiče a ostatní příbuzní si mezi tím popovídali nad zajištěnými zákusky, kávou a dalšími dostupnými nápoji. Celým odpolednem příjemně provázela zkušená moderátorka a hrála veselá dětská muzika. Dojem z celé akce podle mě umocnil ještě fakt, že se organizátorky rozhodly nezůstat stranou a samy vystupovaly v maskách. Vážně jim to slušelo.


Nově se letos losovala dětská tombola, v níž bylo třicet cen, přičemž tou hlavní byl krásný dort. Mě zaujali i tihle dva fešáci.


Asi proto, že výhry byly určeny pro děti, usmálo se tentokrát štěstí i na naši Elsu z Ledového království a Šípkovou Růženku. Nejvíc se jim, k mému překvapení, zalíbily obyčejné tužky :-) Malují teď kdykoliv a kamkoliv, hlavně když se maminka nedívá. Mě nadchla karetní hra Černý Petr. Vzpomínám si totiž, že jsme ji mívali doma, a já jsem ji milovala. Kouzlo jejích ilustrací jsem ale docenila až teď. Tyhle karty, s typickým koníkem ve znaku, se vyrábí už přes 130  let! O celé historii se můžete dočíst TADY. Karty v současnosti vznikají v Olomouci a grafická předloha této hry pochází z období nejlepší tvorby předního českého ilustrátora Luďka Maňáska, který byl v sedmdesátých letech dvakrát oceněný v soutěži o nejkrásnější knižní ilustraci. Co se člověk díky potomkům všechno nedozví :-)Akce pořádané na vesnici prostě mají velké kouzlo. Užiju si je mnohem víc, než ty, na kterých je spousta lidí (i když i tady byla letos účast nad očekávání vysoká). Pokud se skupinka žen rozhodne udělat pro děti (nejen) ze své vsi hezké odpoledne, vloží do toho svůj čas, úsilí a zápal, je to prostě znát.Děkujeme, bylo to moc fajn!                     

Žádné komentáře