SVATEBNÍ PŘÍPRAVY PODE EJVI


Je duben, což znamená, že svatební sezona pomalu nabírá na obrátkách. A svatby, to jsou nejen nezapomenutelné chvíle, romantika a zábava, ale i spousta organizování a možná i trocha nervů. Proto jsem jedné úžasné budoucí nevěstě pořídila dárek, který určitě ocení. Svatební přípravy podle Ejvi s Kreativním plánovačem, jehož autorkou je blogerka Eva Mchitarjan

Svatební plánovač teď, když už jsou přípravy většinou v plném proudu? Máte pravdu. Jenže existují i svatby na poslední chvíli a také svatby, o nichž budoucí nevěsty přemýšlí třeba už i rok před tím, než začnou něco reálně plánovat. Hledají informace, inspiraci, zvažují a tak trochu sní…

Možná Vás napadne, k čemu je třeba plánovač? Nestačí zápisník a tužka? Myslela jsem si to taky. Když pak ale dojde na věc a máte začít svatbu organizovat, prostě se hodí něco, od čeho se odpíchnete. Jistě, kolem sebe budete mít rodinu a přátele, jež Vám budou v dobrém úmyslu radit, najednou ale můžete zjistit, že svatbu chcete jinak, podle sebe. A tady přichází na řadu moment, kdy si díky knize, jako je tato, uvědomíte, co je pro Vás důležité a co naopak klidně na své svatbě budete postrádat.


Poté, co jsem se do Svatebních příprav podle Ejvi začetla, litovala jsem, že ji Eva nenapsala už před rokem. Myslím, že bych pak z organizování naší svatby nebyla ve finále tak nervózní. Díky knize přehledně projdete všemi jednotlivými kroky, které s sebou plánování Vašeho dne D přináší. A projdete jimi tak lehce, až se Vám najednou bude zdát, že to zvládnete levou zadní.

Kniha je přehledně rozčleněna na jednotlivé úseky, takže se Vám nestane, že byste na něco zapomněli. Eva Vás provede od základního rozhodování (kde si ujasníte termín, místo, styl, koncept i počet hostů) přes Organizaci nutností i radostí až k tomu, na co se každá nevěsta asi nejvíc těší, k výběru svatebních šatů. Neopomene také povídání o krizovém plánu pro případ, že se na poslední chvíli něco zvrtne, a na závěr Vás vyzve, abyste si ten VÁŠ DEN užili do posledního detailu. Na konci každého oddílu je pak vložen zmíněný Kreativní plánovač pro Vaše poznámky a nápady. 

Moc mě bavil styl, jakým autorka celou tu náročnou záležitost, kterou příprava svatby (ať je pro kolik chce lidí), bezesporu je, pojala. Nejde jen o strohý výčet typu co, kdy, jak a proč, naopak. Měla jsem z toho pocit, jako bych seděla u kávy s milou přítelkyní, zkušenou svatební koordinátorkou, která mi vypráví příběh. Povídání o tom, co sama zažila, čím prošli její známí, dávala cenné rady, na co nezapomenout a jak vše vyladit, a přitom kladla důraz na jednu jedinou věc. Na to, že jde jen o Vás dva. Záleží na Vás, jaké si to uděláte, ale ať už to ve výsledku bude jakékoliv, ať už všechno poběží jako na drátkách, nebo se sem tam něco zadrhne, je třeba si celý ten proces a hlavně svatbu samotnou vychutnat co možná nejvíc. Budete na to celý život vzpomínat.
Tuhle knížku věnuju své sestře a myslím, že z ní bude stejně nadšená jako já. Přála bych si, abych do ní mohla nakouknout při plánování naší svatby. Nikde jsem se totiž nenarazila na knihu o tomto tématu, která by byla věcná a přitom se tak lehce četla. Za sebe ji vážně doporučuju.

Pokud chcete o Evě vědět víc, mrkněte na její BLOG

Žádné komentáře