KREATIV SOBĚSLAVDneska Vám chci napsat o akci, která se nedávno konala v našem okolÍ. Vždycky jsem si myslela, že kreativita a tvoření jdou mimo mě, že na tohle nemám ruce ani nápady. Poslední dobou jsem nad tím ale přestala přemýšlet a nechávám se trochu unášet. Proto jsem se letos rozhodla navštívit zimně vánoční Kreativ Soběslav.

Trochu si teď lámu hlavu nad tím, jak tenhle veletrh popsat, abych Vás nenudila a zároveň se mi třeba povedlo navnadit Vás na jeho návštěvu. Myslím si, že je to akce pro lidi, kteří se chtějí nechat inspirovat, nakoupit originální výrobky a potřeby pro své vlastní kreativní nápady, poznat neokoukané tvůce nebo se nechat zlákat a vyzkoušet si různé zajímavé techniky, ke kterým se sám doma málokdo odhodlá. Hlavně je to ale o úplně jiné, nevšední, atmosféře. Najdete si čas se zastavit, odreagovat, obdivovat a třeba i popřemýšlet o tom, jaká tvůrčí činnost by Vás bavila.

Kulturní dům v Soběslavi, kde se Kreativ konal, byl v době naší návštěvy plný. Musím přiznat, že jsem byla trochu překvapená, kolik lidí na akci dorazilo. A stejně překvapená jsem byla i z toho, jak moc fajn celý veletrh byl. Nejen že mě vánočně naladil, ale měla jsem možnost poznat šikovné lidi, o nichž jsem do té doby vůbec neslyšela.  (Nejen) pro děti byly připaveny různé dílničky a zajímavé workshopy. Jak jsem si všimla, byly hodně využívané.

Vzala jsem si foťák s tím, že tentokrát, když tam jdu bez dětí, budu mít čas všechno pořádně okouknout a nafotit, abych Vám o tom mohla napsat. Jak to dopadlo? Udělala jsem jen asi dvě tři fotky a pak se nechala okouzlit tou atmosférou a prostě si to užila. Tak snad příště.

 O co Vás ale ochudit nechci, je pár tipů na obchody a lidi, jejichž tvorbu jsem většinou až do Kreativu neznala.

Jako první bych chtěla zmínt značku  JANE ART, kde seženete originální a nezávislou módu.  Já jsem si tam ale vybrala nádherná přírodní mýdla (úvodní fotka), která ještě nejsou ani na e-shopu. Můžete se na ně však doptat přes e-mail nebo je seženete přímo v Soběslavi – tady.

Pod stromečkem se u nás objeví pískované mandaly a zvířátka, které nabízí obchod MANDALY NEJEN PRO DĚTI. Určitě mrkněte, co jsem si všimla, hlavně starší děti to na veletrhu hodně zajímalo.

Velkou radost mi udělal VÁŠ KREATIVNÍ SVĚT, kde jsem nakoupila drobné papírové nezbytnosti a měla možnost si prohlédnout reálné project life album. Tahle technika ukládání fotek, různých vzpomínek a kartiček do plastových kapes mě už delší dobu zajímá.


Zmínit bych chtěla i obchod TVOŘILKA.CZ, protože jsem tam strávila taky poměrně dost času. Ne, že bych někdy nějaký šperk vytvořila (když nepočítám korálky, které občas navlékáme s dcerkou), ale už docela dlouho mám zálusk na nějaký jednoduchý náramek z dřevěných korálků, tak jsem se rozhodla si ho vyrobit. Zlákali mě.


Víc informací o Kreativu můžete najít na jejich oficiálních stránkách a to včetně seznamu vystavovatelů s odkazem na jejich webové stránky (tam mě zaujal obchod s ručně vyráběnými mýdly NIKKO B.  - dříve embrace soaps - a doteď nechápu, jak jsem ho na veletrhu mohla minout). Kreativ Soběslav má stránku i na Facebooku, kde se můžete podívat na fotky právě z toho, o kterém píšu.

Další Kreativ je naplánován na 23.-24. Března 2018.

Máte rádi tyhle akce? Za tipy na Vaše oblíbené budu moc ráda.
A jak jste na tom s kreativitou a vlastní tvorbou?

Žádné komentáře